Zastanawiacie się czasem, gdzie mieszkają nasze przytulaki zanim trafią do Waszych rąk?
Przedstawiamy Wam „Bajkę o Śpiącym Lisku” ?

W Szydełkowej Krainie mieszkał sobie ręcznie robiony, wyjątkowy lisek. Nazywano go Śpiącym Liskiem, bo najbardziej lubił spać. Lisek miał wielu kolegów – Klasycznego Misia, Szydełkowce, Króliczki, Krówkę, Tęczowego Jednorożca i innych szydełkowych przytulaków, jednak czuł się bardzo samotny.
Liskowi brakowało prawdziwego przyjaciela. Marzył o spotkaniu kogoś, kto go zabierze do domu. Bo marzeniem każdej szydełkowej przytulanki jest znalezienie dziecka, które go pokocha i będzie się z nim bawiło, podbijało świat, a wieczorem wtulało w miękką, pluszową maskotkę.
Lisek większość dnia spędzał w swojej norce, gdzie słodko spał. Kiedy opuszczał swój domek, chodził po Krainie i szukał przyjaciela. Zaglądał do innych szydełkowych zabawek i bawił się z nimi, ale w jego sercu wciąż kryła się tęsknota za dzieckiem.
Pewnego dnia, kiedy Lisek buszował po lesie, trafił na magiczną polanę. Na pierwszy rzut oka polana wydawała się zupełnie zwyczajną polaną, ale w pewnym momencie pojawiły się na niej drzwi. Wokół nich roztaczała się tęczowa aura i bił z nich blask. Lisek nieufnie podszedł do nich i je obwąchał. Wtem drgnął wystraszony, bo drzwi nagle się otworzyły. Szydełkowy Lisek zamarł. Przez drzwi przeszło prawdziwe Dziecko!
– Cześć Lisku! – powiedziało.
– Cześć – odparł niepewnie Lisek.
– Czy chcesz się ze mną pobawić?
– O tak!
I razem bawili się na łące do wieczora, aż blask drzwi zaczął słabnąć.
– Lisku – powiedziało Dziecko – muszę wracać do domu.
– Ach – powiedział smutno Lisek.
– Ale jeśli chcesz to zabiorę Cię ze sobą, będziemy bawili się całymi dniami, a wieczorem zrobię Ci miejsce w moim łóżku i będziemy spali razem. Proszę, Lisku, bardzo Cię polubiłem.
– Ja Ciebie też. Zostaniesz moim przyjacielem?
– Tak!
Wzięli się za ręce i przeszli przez coraz słabiej świecące drzwi, na drugą stronę, do realnego świata, gdzie Dziecko i szydełkowy Lisek nigdy się nie rozstawali. Każdy z nich zyskał przyjaciela na całe życie, a pustka w sercu Liska wreszcie została zapełniona.

Prawa autorskie do tekstu posiada redakcja strony przytulaki.com.pl. Jeśli chcesz go wykorzystać, podaj link do źródła: https://przytulaki.com.pl/